32 let

tradiční čínské medicíny v České republice

Úvod / Naši učitelé / Zhang Xiuqin

Zhang Xiuqin

Profesorka Zhang Xiuqin je přední odbornicí, průkopnicí a výzkumnicí v oblasti masáží guasha.

Je členkou výboru odborníků guasha ve Státní správě tradiční čínské medicíny, redaktorkou učebnic guasha, supervizorkou kvality pro národní odborné dovednosti, místopředsedkyní Čínské asociace pro výzkum a vývoj v tradiční čínské medicíně, členka odborné poradenské komise pro ochranu zdraví a vědeckou podporu, ředitelka odborné komise guasha, hlavní odborníce v podvýboru pro zdraví ve sdružení zapojeném do mezinárodní výměny a podpory zdravotní péče, odborná lékařka guasha a členka redakční rady učebnic na čínském Ministerstvu práce.

zhang-xiuqin-vyklad.jpg

zhang-xiuqin-s-vladem.jpg

Prof. Zhang pracovala jako lékařka téměř 50 let a více než 20 let se zaměřuje na klinickou praxi, výzkum a výuku kváši. Je zakladatelkou léčebného a dignostického systému, systému pro péči a udržení zdraví a kosmetických terapií pomocí masáží guasha, který zahrnuje související teorie, metody, vzorce a techniky. Prof. Zhang byla jedním z prvních praktiků, kteří přednášeli o terapii guashou na mezinárodních lékařských konferencích, a učila guashu odborníky na vojenskou medicínu na mezinárodní konferenci o vojenském lékařství.

Prof. Zhang má několik desítek let zkušeností s guashou a vydala více než 10 knih a CD o udržení zdraví pomocí guasha metod. Je autorkou An Illustrated Guide to Guasha Therapy, čínsko–anglického obrazového průvodce masážemi guasha.

guasha-flatlay.jpg

zhang-xiuqin-guasha-kstice.jpg

Profesorka Zhang Xiuqin představila metodu guasha dle svého systému na semináři poprvé v Praze v roce 2014.

Co je guasha

Guasha 刮痧 (guā shā, kváša) je masážní technika, která vychází z principů tradiční čínské medicíny a provádí se pomocí nefritové destičky. Na jedné straně se jedná o jednoduchou a bezpečnou metodu, která má své místo v masážních nebo kosmetických salónech. Na straně druhé je oblíbená u praktiků tradiční čínské medicíny, kteří oceňují její téměř okamžitou účinnost a diagnostickou funkci. Gua znamená škrábat a sha značí výsev. Pomocí guashy doslova vyškrábeme nemoc z těla.

zhang-xiuqin-guasha-ruky-detail.jpg